Farmacja przemysłowa jest obecnie najlepiej rozwijającą się gałęzią gospodarki. Specjalizacja przygotowana dla studentów w tym zakresie pozwoli zarówno na poszerzenie wiedzy o przemyśle, jak też przygotuje podstawy dla dalszego rozwoju w tym kierunku. Dotychczasowe zajęcia na kierunku farmaceutycznym były w większości zajęciami teoretycznymi, przygotowana oferta łączy teorię z praktyką. Podczas zajęć studenci poznają zagadnienia związane z m.in. Dobrą Praktyką Wytwarzania (GMP), Dobrą Praktyką Laboratoryjną (GLP), kontrolą jakości produktów leczniczych, badaniem tożsamości związków. Pozwoli im to na szybsze wdrożenie się do pracy w przemyśle.
Oferta Uniwersytetu Medycznego jest także otwarta dla osób, które zamierzają pracować w aptece. Przygotowane zakres materiału pozwoli im na świadome dyspensowanie produktów leczniczych i wiedzę, jakim wymaganiom te produkty podlegają od pierwszego etapu, czyli pomysłu na nową cząsteczkę chemiczną, do momentu trafienia gotowego produktu na rynek.
W obecnym czasie studenci poszukują szerszego dostępu do wiedzy, która umożliwi im podjęcie pracy zgodnej z ich zainteresowaniami. Wprowadzenie 3-letniej specjalizacji w zakresie farmacji przemysłowej pozwoli zwiększyć konkurencyjność Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, poprzez zwiększoną ofertę dla studentów.
Specjalizacja z farmacji przemysłowej jest nowym przedsięwzięciem przygotowanym zgodnie z potrzebami aktualnej gospodarki. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu, jak też osoby wykwalifikowane bezpośrednio pracujące w przemyśle. Przygotowany program przewiduje także zajęcia dla studentów w zakładach przemysłowych, gdzie będą mogli zapoznać się z procesami wytwarzania produktów leczniczych.